لزوم فراهم ساختن شرایط برای جذب سرمایه گذاری های خارجی در دوران پسابرجام

  • ۰

لزوم فراهم ساختن شرایط برای جذب سرمایه گذاری های خارجی در دوران پسابرجام

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛

لزوم فراهم ساختن شرایط برای جذب سرمایه گذاری های خارجی در دوران پسابرجام

حضور استاندار خراسان رضوی بر لزوم فراهم کردن شرایط برای جذب سرمایه گذاری های خارجی در دوران پسابرجام در استان تاکید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم به ویژه نسل جوان در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، گفت: مقارن شدن دهه فجر امسال با اجرایی شدن برجام و خلق حماسه حضور تکلیف سنگینی را برای مسئولان در جهت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی با هدف رشد اقتصادی فراهم می کند.وی افزود: ورود نخستین قطار چین از سمت ترکمنستان- سرخس به کشور نوید از آغاز فصل جدیدی در تبادلات اقتصادی و حمل نقل در ارتباط با سایر کشرها دارد.

استاندار خراسان رضوی به مقایسه آمار نرخ بیکاری در پاییز ۹۴، نسبت به مدت مشابه سال قبل پرداخت و تصریح کرد: با برگزاری جلسات مستمر رفع موانع تولید و کارگروه اشتغال نرخ بیکاری استان به ۱۰٫۸ درصد و نرخ مشارکت اقتصادی به ۴۱٫۹ درصد رسید. رشیدیان به بررسی میزان اشتغال استان در بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات در پاییز سال جاری پرداخت و گفت: نرخ اشتغال به ترتیب در بخش های مذکور ۲۸٫۵، ۲۸٫۸ و ۴۲٫۶ درصد است.وی با بیان اینکه نرخ اشتغال در بخش کشاورزی با ۵٫۳ درصد رشد نسبت به دوره گذشته مواجه شده است، خاطرنشان کرد: بخش های صنعت و خدمات با ۲٫۹ و ۲٫۴ درصد کاهش روبرو شده که باید با بررسی کارشناسانه دلایل این امر مشخص شود. استاندار خراسان رضوی اهداف اقتصادی در شرایط پسابرجام را جذب سرمایه گذاری های خارجی و ورود تکنولوژی های نوین به استان دانست و تصریح کرد: بدین ترتیب زمینه تولید محصولات با کیفیت برای صادرات فراهم شده و فرصت های جدید برای اشتغال پایدار جوانان فراهم می شود. رشیدیان اظهار داشت: در این شرایط باید با فراهم کردن زمینه حضور سرمایه گذارنی جدید در مناطق ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون و فعال کردن بیش از پیش بخش خصوصی زمینه توسعه استان را فراهم کنیم. وی به بررسی ظرفیت های منطقه دوغارون پرداخت و افزود: با ایجاد مراکز درمانی در هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی این منطقه می توان زمینه رشد گردشگری سلامت و توریست درمانی را در آنجا فراهم کرد. فراهم کردن شرایط برای صدور خدمات فنی و مهندسی، توسعه مناسبات اقتصادی با کشور روسیه، بهره گیری از توانمندی های داخلی برای تولید ثروت بیشتر،  ایجاد امنیت برای جذب سرمایه گذاری های خارجی،  برقراری ارتباط مستمر با بازارهای خارجی کشورهای منطقه و استفاده ظرفیت سفارت خانه ها برای پذیرش و اعزام هیئت های اقتصادی از دیگر تاکیدات استاندار خراسان رضوی در این جلسه بود. رشیدیان در پایان کلیات دستورالعمل اجرایی پذیرش هیئت های اقتصادی خارجی را تصویب و ابراز امیدواری کرد: با شناسایی نیازها و توانمندی های استان به صورت هدفمند و استفاده از فرصت رسانه های جمعی بتوان مسیر را برای جذب سرمایه های خارجی هموار کرد. مهدی مروج الشریعه، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی نیز در ادامه این جلسه به ارائه گزارش سفر هیئت اقتصادی استان به کشور لهستان پرداخت و گفت: تولید محصولات و ماشین آلات کشاورزی ، آمبولانس و تراموا مخصوص سفرهای شهری و بین شهری  از جمله محورهای اقتصادی مورد مذاکره هیئت اقتصادی استان در کشور لهستان بود.

 


Leave a Reply

تصویر کپچا

*