جذب تسهیلات طرح های مشارکتی از سوی تعاونی دهیاری ها به عنوان یک اولویت

  • ۰

جذب تسهیلات طرح های مشارکتی از سوی تعاونی دهیاری ها به عنوان یک اولویت

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی تاکید کرد؛

جذب تسهیلات طرح های مشارکتی از سوی تعاونی دهیاری ها به عنوان یک اولویت

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی گفت: استفاده از تسهیلات طرح های مشارکتی فرصتی طلایی است که لازم است تعاونی های دهیاری ها آن را در اولویت کاری خود قرار دهند. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، اسماعیل نورمحمدی در گردهمایی سالانه مدیران عامل شرکت های تعاونی دهیاری های استان با بیان این مطلب افزود: بایستی از تمامی فرصت ها در راستای تسهیل در امور دهیاری ها و خدمت رسانی به جامعه روستایی استفاده کرد. وی خاطرنشان ساخت: انتخاب اتحادیه شرکت های تعاونی دهیاری های استان بعنوان اتحادیه برتر ملی در سال ۹۴ نشان از انسجام، اتحاد، وفاق و همدلی این اتحادیه با دهیاری ها و شرکتهای تعاونی زیرمجموعه دارد. نورمحمدی با اشاره به ضرورت بهره گیری از ظرفیت های هر بخش، بر هم افزایی و تعامل شرکت های تعاونی با بخشداری ها و فرمانداری ها تأکید کرد. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: در جشنواره طرح های برگزیده شرکت های تعاونی دهیاری ها که در سال جاری با تلاش سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برگزار شد؛ طرح اجرای گابیون بندی و سیل بند توسط شرکت تعاونی دهیاری های شهرستان بجستان به عنوان یکی از طرح های برتر ملی انتخاب و از آن تقدیر شد.
محمود احمدی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این جلسه ضمن تقدیر از فعالیت های اتحادیه تعاونی دهیاری های استان و شرکت های تعاونی تابعه، توجه به رونق کسب و کار خرد در بخشها را امری ضروری دانست. وی گفـت: شرکتهای تعاونی دهیاری ها بایستی به سمت صادرات محصولات و تولیدات بروند و در این راستا بهره گیری از تجربیات مرزنشینان در صادرات مؤثر است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان ساخت: تعاونی بایستی تلاش خود را در خصوص استاندارد سازی محصولات و دریافت گواهینامه های لازم نظیر ایزو و استاندارد را انجام دهند این امر موجب مقبولیت بهتری بین مصرف کنندگان داخلی و خارجی خواهد شد. دبیر اتاق تعاون استان نیز در این جلسه با تأکید بر اهمیت اشتغال در مناطق روستایی بیان داشت: شناسایی استعدادهای مناطق مختلف نقش مؤثری در خصوص ایجاد اشتغال و راه اندازی واحدهای تولیدی در جهت بهبود کسب و کار در مناطق روستایی دارد. توکلیان توجه به ظرفیتهای گردشگری روستاها را امری ضروری دانست و گفت: می توان از این ظرفیتها در راستای ایجاد اشتغال و ماندگاری جمعیت در روستاها استفاده کرد.

 


Leave a Reply

تصویر کپچا

*