معاون استانداروفرماندار ویژه سبزوار گفت: شرایط برای حضور سرمایه گذاران خارجی و داخلی در سبزوار فراهم شده است

  • ۰

معاون استانداروفرماندار ویژه سبزوار گفت: شرایط برای حضور سرمایه گذاران خارجی و داخلی در سبزوار فراهم شده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سبزوار ،معاون استانداروفرماندار ویژه سبزوار گفت: شرایط برای حضور سرمایه گذاران خارجی و داخلی در سبزوار فراهم شده است و مدیران شهرستان وظیفه دارند تا با نظارت دفتر سرمایه گذاری های شهرستان بستر های قانونی را برای سرمایه گذاری فراهم کنند.

احمد برادران در نشست کارگروه بانک های عامل سبزوار افزود: براساس آمارها بیش از ۱۳ درصد از جوانان تحصیل کرده در شهرستان بیکار هستند که این مشکل با رونقش بخش اشتغال شهرستان قابل حل است.
فرماندار ویژه سبزوار عنوان کرد: مهمترین اولویت دولت در سال ۹۵ رونق بخش اشتغال و صنعت با رویکرد سرمایه گذاری بخش خصوصی است و در این جهت  به مدیران بانک ها و روسای ادارات تکلیف می شود تا نهایت همکاری را با این بخش داشته باشند.

برادران عنوان کرد: ۴۰ واحد صنعتی نیمه فعال در شهرستان شناسایی شده است که با پرداخت تهسیلات و رفع مشکلات مدیرتی آنان می توان ظرفیت اشتغال بیش از ۵۰۰ نفر در شهرستان را فراهم کرد. وی گفت: برخی از این کارخانه ها در سال های گذشته تعطیل و یا نیمه فعال شده اند که تلاش کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان فعال سازی این کارخانه ها با اختصاص تا سقف سه میلیارد ریال تسهیلات از منابع داخلی بانک های شهرستان است.

فرماندار ویژه سبزوار افزود: برخی با سیاه نمایی و انتشار اخبار نادرست درصدد کم رونق نشان دادن وضعیت صنعت شهرستان و کشور هستند. وی گفت: امسال همچنین از محل اعتبارات اقتصاد مقاومتی ۷۱ میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد گلخانه در بخش کشاورزی شهرستان اختصاص یافت. وی اظهار کرد: همچنین ۳۸ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات بخش کشاورزی برای اجرای طرح مکانیزاسیون اراضی کشاورزی اختصاص یافته که تاکنون ۴۱ درصد آن پرداخت شده است. برادران گفت: از ابتدای امسال ۶ میلیارد ریال تسهیلات در زمینه ایجاد کارگاه های فرآوری، بسته بندی، پرورش شتر مرغ و امثال آن پرداخت شده که زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر را در این بخش ایجاد کرده است.


Leave a Reply

تصویر کپچا

*