استاندار خراسان رضوی مجموع سرمایه وارد شده به استان در هشت ماه ابتدای امسال ( با و بدون تعهد و تضمین دولت ) را ۲۵۲ میلیون دلار اعلام کرد.

  • ۰

استاندار خراسان رضوی مجموع سرمایه وارد شده به استان در هشت ماه ابتدای امسال ( با و بدون تعهد و تضمین دولت ) را ۲۵۲ میلیون دلار اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در  جلسه شورای  گفت وگوی بخش خصوصی ودولت درخراسان رضوی بر استفاده از ظرفیت شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی برای تقویت همبستگی، ایجاد اشتغال و شتاب روند توسعه  استان تاکید کرد.

رشیدیان گفت:نرخ بیکاری استان در تابستان ۹۵ معادل ۱۲٫۵ درصد بوده که نسبت به فصل قبل ۲٫۳ درصد کاهش داشته و نشانگر بهبود نرخ اشتغال خراسان رضوی است. وی ادامه داد: این رقم بیکاری پایین تر از نرخ میانگین کشوری بوده است که پس از زمستان ۹۳ برای نخستین بار نرخ بیکاری استان پایین تر از میانگین کشوری و در رتبه سیزدهم قرار دارد.استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: طی آمار مقایسه ای توسط وزارت کشور، این استان پس از آذربایجان غربی، با ۱٫۷ درصد بیشترین کاهش در نرخ بیکاری را در کشور در مقایسه با تابستان ۹۴ داشته است.

علیرضا رشیدیان تصریح کرد:  ورود گردشگران داخلی  ۴درصد رشدداشته و تعیین تکلیف پروژه های بزرگ سرمایه گذاری نیز  بر فضای اقتصاد استان تأثیر مثبت داشته است.رشیدیان ادامه داد: از ابتدای امسال ۵۴۸ شرکت با سهامداران خارجی در استان به ثبت رسیده است که سرمایه گذاری این شرکت ها حدود ۱۶۴ میلیون دلار پیش بینی می شود؛ همچنین مجموع رقم سرمایه وارد شده به استان در هشت ماه ابتدای امسال ( با و بدون تعهد و تضمین دولت ) ۲۵۲ میلیون دلار بوده است. با  وجود این که بعد از جلسات شورای گفت وگوی دولت وبخش خصوصی معمولا نشست خبری  برگزار می شود اما پس از جلسه اخیر شورای گفت وگوی بخش خصوصی ودولت دراستان هیچ گونه نشست خبری برگزار نشد و به همین دلیل  خبری درباره نظرات ودیدگاه ها واحتمالا گلایه های بخش خصوصی استان دراین جلسه انتشار نیافته است. طبق تبصره ۲ ماده ۱۱ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار دبیر شورا، سخنگوی آن نیز می باشد و موظف است دستور جلسه آتی و مصوبات هر جلسه را در اختیار رسانه ها قرار دهد.


Leave a Reply

تصویر کپچا

*