خراسان رضوی دارای رتبه اول سرمایه گذاری خارجی در کشور

  • ۰

خراسان رضوی دارای رتبه اول سرمایه گذاری خارجی در کشور

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین المللی استانداری خراسان رضوی گفت: این استان در ثبت شرکت های سرمایه گذاری خارجی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است. به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان افزود: طی سال جاری یک هزار و ۷۰۰ شرکت سرمایه گذاری خارجی در این استان ثبت شده است.

وی اظهار کرد: در سال جاری ۲۷۷ میلیون دلار سرمایه خارجی وارد استان شده که ۱۰ برابر مدت مشابه سال گذشته است. مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین المللی استانداری خراسان رضوی گفت: صادرات استان در ۹ ماه امسال از نظر وزن هفت درصد و از نظر ارزش ۹ درصد افزایش داشته است.

رسولیان افزود: در سال جاری ۹۹۱ میلیون دلار مازاد صادرات داشته ایم. وی با بیان اینکه نرخ تورم در خراسان رضوی همواره ۲ درصد کمتر از میانگین کشوری بوده است، اظهار کرد: نرخ تورم در این استان از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ۶ درصد و در کشور ۷٫۹ درصد گزارش شده است. مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین المللی استانداری خراسان رضوی گفت: این در حالی است که استان خراسان رضوی سالانه پذیرای ۲۷ میلیون زائر است. رسولیان از تاسیس ۱۴۸ شرکت دانش بنیان در این استان خبر داد و افزود: این شرکت ها ۳۲۳ محصول دانش بنیان تولید می کنند.

وی بیان کرد: در زمینه تسهیلات بانکی طی ۹ ماه امسال ۱۷۰ هزار میلیارد ریال در بخش های مختلف نظیر کشاورزی، خدمات، صنعت و کشاورزی تسهیلات پرداخت شده است. مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین المللی استانداری خراسان رضوی با اشاره به افزایش تولیدات استان در این مدت گفت: تولید کالاهای مختلف از جمله فرش، روغن، خودرو، الیاف، دارو، سیمان، گندم و جو در خراسان رضوی رشد قابل توجهی داشته به طوریکه در بخش خودرو شاهد رشد ۵۱ درصدی بوده ایم. رسولیان افزود: امسال ۶۰۰ هزار تن گندم و ۱۵۰ هزار تن جو از کشاورزان استان خریداری شده که رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته داشته و در زمینه تولید گندم در خراسان رضوی به خودکفایی رسیده ایم. وی اظهار کرد: مدیران روابط عمومی باید توجه ویژه به حوزه اقتصاد مقاومتی، تبیین سیاست ها و مشارکت دادن مردم و نخبگان در این حوزه داشته باشند و ارائه گزارش های درست از حوزه های اقتصادی را از مسئولان مطالبه کنند.


Leave a Reply

تصویر کپچا

*